9.-13. oktoobrini Makedoonias korraldatud Euroopa Hotelli- ja Turismikoolide Assotsiatsiooni AEHT aastakonverentsil võitsid Eesti kutseõppijad kolm medalit.
 
Kuressaare Ametikooli kokaõpilne Lilith Vilipus võitis hõbemedali kokkade võistlusel.”Rõõm on suur, Lilith on ise asjast huvitatud ja palju võistlenud,” sõnas tema juhendaja Halliki Väli. “Ta teeb oma tööd hästi korralikult ja puhtalt. Laud on kogu aeg korras, ei saagi aru, et midagi toimuks.” AEHT iga-aastastel kutsevõistlustel loositakse kokaõpilased kolmeliikmelistesse võistkondadesse. Lilithi võistkonnakaaslased olid Itaaliast ja Prantsusmaalt.
 
Aastakonverentsil osalenud ametikooli toitlustuse juhtõpetaja Õile Aaviku sõnul kohanes Lilith võistlusolukorra ja -kaaslastega kiiresti ning juhendas ka teisi.”Seda on kritiseeritud, et AEHT võistlustel ei saa võistelda individuaalselt, aga üheski köögis ei saa töötada üksi,” märkis Aavik. “Meeskonnatöö on hindamisjuhendis kõrgel kohal ja Lilithi meeskond sai sellega ilusasti hakkama.” Kokku osales kokkade võistlusel 32 kolmeliikmelist meeskonda.
 
Lisaks kokkadele võisteldi seitsmel hotellinduse, toitlustuse ja turismiga seotud erialal. EHTE reisikorralduse õpilane Helin Holm saavutas hõbemedali turismisihtkoha võistlusel koos kaasvõistlejaga Portugalist. Tartu Kutsehariduskeskuse kondiitrieriala õpilane Anita Vaher võitis koos meeskonnakaaslasega Hollandist kondiitrite võistlusel samuti pronksmedali.
 
Kokku esindas kuuesaja osalejaga konverentsil Eesti kutseharidust kümme õpilast ning õpetajad neljast koolist – eepoolmainitutele lisaks oli väljas ka Tallinna Teeninduskool. Tallinna lennujaama jõudes tervitati Eesti esindust plakatite ja lilledega nagu olümpiavõitjaid. AEHT aastakonverentsi on korraldatud ka Eestis – 2008. aasta oktoobris Kuressaares.”Ka seekord astuti ikka juurde ja kiideti kui tore meie juures oli ning mäletati, kuidas üks või teine aastakonverentsi detail oli korraldatud,” sõnas Makedoonias ametikooli esindust juhtinud direktor ja AEHT asepresident Neeme Rand.
 
Järgmise aasta novembril tähistab AEHT oma 25. tegutsemisaastat aastakonverentsiga kruiisilaeval Vahemerel.
 
Allikas ja foto: http://www.innove.ee/et/kutseharidus/uudised/45/makedoonia