Logi sisse
PAKUN TÖÖD

Etikett lennukis

  • Lennukisse sisnege viisakalt ja õigeagselt. Selleks ärge unustage praegusaegset vältimatut aksessuaari – maski. Samavõrd ei ole teil pääsu turvakontrollist. Mille läbite kiiresti kui olete kohale tulnud õigeaegselt ning kannate mugavaid riideid hoides käepärast pardakaarti.
  •  Käsipagas. Keeruliseim küsimus vist üldse, põhjalikud vastused avanevad siit… Paigutatakse reeglina pakiriiulile ja tehakse seda nii, et sisu ei liiguks ega segaks ei kaasreisijaid ega riiuli lukustussüsteemi.
  •  Iste: küünarnukk ja käetoe dilemma. Peaaegu alati tekib küsimus – kelle käetugi see ikkagi on? Noh, kui istute keskel, siis ütleb loogika – akna alusel ja vahekäigu äärsel kohal on juba üks käetugi olemas. Seega saab keskmisel istmel platseeruja mõlemad sisemised käetoed. Tegelikult on siin kokkuleppe koht – kuid võib ka juhtuda, et jääte (käetugedest) üldse ilma.
  •  Naabrid. Vestlus naabritega võib olla huvitav ja silmiavav. Aga ka tüütu ja painajalik: ühel või teisel juhul ei ole te selleks kohustatud. Kui te ei soovi rääkida, öelge seda rahulikult ja viiskas toonis kohe alguses. Siin on ka üks eriline moment, mida peab teadma – mitmed tavaliselt väga jutukad ja suhtlemisaltid inimesed eelisatavad lennata vaikides. Seda põhjusel, et nad taluvad lendamist halvasti.Lisaks: kui plaanite lennu saata mööda magades, on viisakas naabritele öelda, et nad võivad su ajada üles alati kui lähevad tualetti. Samavõrd on viisakas paluda eesistuval inimesel tõsta üles istme seljatugi. See ei ole väga mugav, seda enam küsige võimalikult sõbralikult. Ah ja: kui keegi toksib käte vastu sinu istet, siis pööra ringi ja palu neil viisakalt lõpetada. Võib juhtuda, et peate tegema seda mitmel korral – sest lapsed unustavad kiiresti.
  •  Telefon ja muu elektroonika. Vaikus, see on ühtviisi nii viisakus kui ohutus. Või vastupidi . Ei ole midagi rumalamat kui vaielda stuardessiga – kas telefon (või mõni muu võrguseade) peab olema välja lülitatud. Pange tähele – lennu ajal võib telefoni etc teatud piirangutega kasutada. Aga ga õhkutõusmise ja maandumise ajal on see keelatud põhjusel, et võib häirida lennuki navigatsiooniseadmeid. Te ju soovite kohale jõuda?
  • WC. See on lihtne. Aga ainult teoorias: ärge kulutage palju aega ja ärge segage. Tõenäoliselt on peale sinu veel inimesi, kellel on sama eesmärk ja nad väärivad samuti puhast tualeti.
  • Lennukist väljumine. Pidage meeles, et kõik soovivad lennukist väljuda sama innukalt kui teie. Ärge tungige vahekäiku, kui ruumi pole. Ning laske kõigil, kes on teie ees, väljuda. Ühtlasi annab see teile ajavaru veendumaks, et te ei ole miodagi lennukisse unustanud.

Foto: mrkathikaVisualHunt

Discover more from Eesti Hotelli ja Restorani Personali Agentuur

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading