Logi sisse
PAKUN TÖÖD

Itaalia kohtu otsusel arestiti Airbnb-lt ca 780 miljonit eurot

Reutersi teatel on itaalia kohtu otsusel Airbnb-lt arestitud 779,5 miljonit eurot (836,40 miljonit dollarit) . Otsuse põhjuseks nimetab Milanos asuv prokuratuur maksupettust. Täpsema põhjusena tuuakse välja, et lühiajalist majutusteenust pakkuv platvorm ei ole pidanud kinni 2017. aasta seadusest, mille kohaselt 21% üürileandja üüritulust tuleb tasuda Itaalia maksuametile.

Join 442 other subscribers

Ettevõte, mille peakorter asub Iirimaal, on varasemalt (ebaõnnestunult) vaidlustanud prokuröride poolt viidatud 2017. aasta seaduse ülimuslikkust õigusvaidluses, mis lõppes detsembris Euroopa Kohtu otsusega Itaalia valitsuse kasuks. Airbnb kõneisiku sõnul on ettevõte tegutsenud täielikus kooskõlas seadusandlusega ja seetõttu üllatunud ja pettunud. “Airbnb Ireland on olnud aktiivses suhtluses Itaalia maksuametiga alates juunist 2023 selle küsimuse lahendamiseks,” ütles Airbnb esindaja Reutersile.

Peaminister Giorgia Meloni administratsioon kavatseb võidelda lühiajaliste üüride maksupettustega ning soovib tõsta mitme lühiajalise üüriomandi omanike maksu 26%-le 21% asemel.

Foto: Julius Silver: https://www.pexels.com/photo/photography-of-lighted-bridge-753639/