Logi sisse
PAKUN TÖÖD

The Stanley Hotel, hotell mis inspireeris Stephen King`i

Autor on meenutnud oma kodulehel; The Shining`i – õudusfilmi, mille tegevus toimub väljamõeldud hotellis Overlook; saamislugu: „1974 aasta septembri lõpus veetsime öö suures vanas hotellis Estes Parkis, Stanleys. Olime ainsad külalised, nagu hiljem selgus; järgmisel päeval kavatsesid nad selle koha talveks sulgeda. Selle koridorides rännates mõtlesin, et see tundus ideaalne – võib-olla arhetüüpne – koht kummitusloo jaoks. Sel ööl nägin unes, kuidas mu kolmeaastane poeg jooksis mööda koridore, vaatas üle õla tagasi, silmad pärani ja karjus. Teda jälitas tuletõrjevoolik. Ärkasin tohutu jõnksatusega, higistasin üleni, vaid ühe tolli kaugusel voodist välja kukkumisest. Tõusin püsti, süütasin sigareti, istusin toolile ja vaatasin aknast välja Kaljumäestiku poole ja selleks ajaks, kui sigaret valmis sai, olid raamatu kondikava kindlalt paigas.

Stanley hotell on 140-toaline Colonial Revival hotell Colorado osariigis Estes Parkis, Ameerika Ühendriikides, umbes viie miili kaugusel Rocky Mountaini rahvuspargi sissepääsust.

Hotelli rajas Freelan Oscar Stanley, Stanley Motor Carriage Company kaasasutaja, ettevõtja, leiutaja ja arhitekt. Kõrvalepõikena autoentusiastidele, Jay Leno’ tuntud TV õhtujuhi ja tehnikahuvilise kogus paikneva Stanley auruauto ülevaade avaneb siit… Pöördudes tagasi teema juurde – hotellile pani aluse juhus. Nimelt põdes Oscar Stanley tuberkuloosi, kuid olles puhkusereisil Colorado`s – paranes tänu kohalikule kliimale täielikult, ning elas pikalt, lahkudes siitilmast alles 91. aastaselt.

Nii avatigi Stanley Hotel 4. juulil 1909 kõrgema klassi kuurordi ja kopsutuberkuloosihaigete tervisekeskusena. Hotelli pikk ja värvikas ajalugu avaneb omakorda lehelt… Sestap ei saa üle ega ümber minna kummituslugudest, mis on saatnud antud maja enam kui pool sajandit. Kas see on ka nii, otsustagu lugeja ise:

Tänapäeval paiknevad hotellis restoran, spaa ja hommikusöögiga majutus; panoraamvaatega Estese järvele, Kaljumäestikule ja Longs Peakile. Muuhulgas on huvilisel võimalik ööbida kuulsas Stephen King`i toas, või korrus kõrgemal ja mitte vähem kuulsas toas nr 321. Aga ka läbida mitmeid põnevaid lugusid tutvustavaid tuure. Tõsi, õhtused jalutuskäigud see on mõeldud klientidele kes on juba vanemad kui kaheksa aastat.

Foto: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Stanley_Hotel

Discover more from Eesti Hotelli ja Restorani Personali Agentuur

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading