Logi sisse
PAKUN TÖÖD

Millistel ametikohtadel töötavad Eesti noored?

Eestis töötavate noorte ametid varieeruvad oluliselt sõltuvalt maakonnast. Turismimaakondade ja põllumajandusmaakondade vahel on märgatav erinevus. Näiteks Saaremaal ja Pärnumaal on noorte hulgas levinud toitlustusega seotud ametid nagu ettekandja, kokk, nõudepesija ja saali- ning klienditeenindaja. Järva ja Põlva maakonnas on aga põllu- ja aiandustöödel suurem osakaal. Suuremates linnades, näiteks Tallinnas, Harjumaal ja Tartus, on suhteliselt rohkem noori, kes töötavad müüjatena.

Tööotsingu oluline aspekt on ka palganumber. Palgad võivad olla madalamad osalise koormusega töötades ning varasema töökogemuseta noortel võib esialgu olla keeruline saavutada mediaanpalga taset.

Join 442 other subscribers

Müüjate puhul oli 2023. aasta 1. kvartalis mediaanpalk 987 eurot. Kõrgeimad palgad olid Harju- ja Tartumaal ning madalaimad Ida-Virumaal.

Toitlustuse klienditeenindajate mediaanpalk oli samal perioodil 919 eurot. Kõrgeim palk oli taas Harjumaal ning madalaim Virumaal.

Aianduse ja haljastuse lihttööliste mediaanpalk oli veidi madalam, ulatudes 908 euroni samal kvartalil. Tuleb märkida, et see aeg oli talvehooaeg.

Kaubaladujate mediaanpalk oli 1. kvartalis 2023. aastal 1108 eurot. Kõrgemad palgad olid Harju- ja Raplamaal ning madalamad Ida-Virumaal ja Kagu-Eestis.

Kuva ja allikas: https://www.stat.ee/et/uudised/muuja-malevlane-marjakorjaja-kellena-tootavad-eesti-noored